Kategorie
Nanoimpregnaty

Czym są nanoimpregnaty?

Nanotechnologia w celu zabezpieczenia przed wilgocią i zabrudzeniami

Niegdyś stosowane były wyłącznie przez NASA w swoich laboratoriach. Obecnie stały się dostępne w codziennym zastosowaniu przez każdego z nas. Nanoimpregnaty są preparatami, które wykorzystują oddziaływania na poziomie poszczególnych atomów, co sprawia, że jest to najskuteczniejsza forma impregnacji.Nie ma co się dziwić, że z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. 

Opis działania nanoimpregnatów

Nanoimpregnaty działają poprzez stworzenie mechanicznej bariery, którą powlekana jest powierzchnia podlegająca ochronie. Ta cienka warstwa izoluje materiał, jest niezauważalna i niewyczuwalna dotykiem, niekoniecznie musi dokładnie przylegać do zabezpieczanego obiektu. W odróżnieniu od standardowych impregnatów przenikają w głąb zabezpieczanej powierzchni. Przedostając się do głębi porów sprawi, że skutecznie zostanie ograniczone przenikanie wilgoci oraz brudu.

Efekty zastosowania nano powłok hydrofobowych

Popularność nanoimpregnató wrośnie zwłaszcza w kontekście zabezpieczania butów oraz odzieży. Swoją przydatność udowadniają także w przypadku tapicerki materiałowej czy skórzanej w mieszkaniu. Nanoimpregnaty mogą zabezpieczyć skutecznie powierzchnie na zewnątrz i wewnątrz samochodu. W gospodarstwie domowym, a w szczególności w łazience chronią lustra, kabiny prysznicowe przed szkodliwym oddziaływaniem wody. Wówczas nie trzeba się martwić o korozję, matowienie szkła, osadzanie się kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *