Kategorie
Czyszczenie Porady

Czyszczenie zielonych nalotów – koszmar właścicieli ogrodów

Piękny ogród wymaga poświęceń

Utrzymanie ogrodu wiąże się z koniecznością włożenia wielu trudów i starań, aby zielona przestrzeń dookoła domu stała się wizytówką całej posiadłości. Niestety dość częstym problemem, z którym boryka się większość osób są wykwity, czyli zielone naloty pojawiające najczęściej w miejscach o dużym stopniu wilgotności, jak np. oczka wodne. Tego typu obiekty wymagają regularnego czyszczenia, w przeciwnym wypadku kamienie, figury stracą swój pierwotny kolor na rzecz zielonego nalotu. 

Jak się pozbyć zielonych wykwitów?

Czyszczenie zielonych nalotów nie jest najłatwiejszą czynność do wykonania w ogrodzie. Z tego też powodu warto się zaopatrzyć w specjalny środek przeznaczony do tego typu działań. Stosując dedykowany preparat bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Warto nadmienić, że zielony nalot nie tylko ma w zwyczaju pojawiać się na ozdobnych kamykach, ale równie dobrze może wystąpić na elewacjach, murkach ogrodowych czy piaskownicach.

Skuteczne usunięcie porostów i mchu

Czy czyszczenie zielonych nalotów może zaszkodzić elewacji budynku? Oczywiście, że w żadnym wypadku nie ma możliwości, aby doprowadziło to do jej trwałego uszkodzenia. Jednak z pewnością ucierpi na tym estetyka elewacji budynku. Specjalny impregnat do czyszczenia zielonych nalotów upora się z problemem, a także w będzie w zupełności bezpieczny dla czyszczonego obiektu, środek ten nie zaszkodzi w żaden sposób czyszczonej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *