Kategorie
Czyszczenie Elewacja Impregnaty Porady

Jakie podstawowe właściwości powinny zawierać środki do pielęgnacji elewacji?

Już od wielu lat systematycznie na rynku impregnatów do pielęgnacji elewacji można zaobserwować znaczny wzrost profesjonalnych preparatów. Służą one przede wszystkim ochronie, konserwacji oraz kosmetyce wielu powierzchni, które wykonane są m.in. z kamienia, cegły, klinkieru, gresu, marmuru czy też granitu. Można je zakupić w wielu popularnych marketach lub sklepach specjalistycznych. Jednak przed dokonaniem zakupu warto pomyśleć o podstawowych warunkach, jakie powinny spełniać tego typu środki. 

Czemu służą środki do pielęgnacji elewacji?

Preparaty można stosować do impregnacji podłoży z betonu, cegły klinkierowej i ceramicznej, a także kamienia naturalnego, tynku mineralnego oraz kamiennych płytek elewacyjnych. Środki do pielęgnacji elewacji mają na celu ochronić daną powierzchnię przed wystąpieniem wykwitów, nalotów z porostów i mchów. Za ich sprawą zapewniony jest efekt perlenia, a także uszczelnianie mikropęknięć, porów i kapilar. W ten sposób ograniczeniu ulega wnikanie wody i działanie związków soli.

Stworzenie silnej warstwy hydrofobowej wartością nadrzędną

Mycie, zabezpieczanie i czyszczenie elewacji wymaga wsparcia w postaci odpowiednich ku temu preparatów. Środki do pielęgnacji elewacji powinny być przystosowane do wielu rodzajów powierzchni i we wszystkich możliwych warunkach atmosferycznych. Można śmiało stwierdzić, że są przydatne każdemu, kto chce poradzić sobie z najbardziej uciążliwymi zanieczyszczeniami wnikającymi w strukturę elewacji. Istotą działania środków do pielęgnacji elewacji jest stworzenie warstwy hydrofobowej.

Zabezpieczenie powierzchni na działanie wody i temperatur

Powłoka hydrofobowa ma za główne zadanie zabezpieczanie przed wnikaniem wilgoci. Ponadto służy ku temu, aby ograniczyć powstawanie porostów, zabrudzeń oraz zahamować procesy erozji. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne tj. zmiany temperatur oraz występowanie różnego rodzaju opadów środki do pielęgnacji elewacji zadbają także o stronę estetyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *