Kategorie
Impregnaty Porady

Jakie warunki musi spełniać impregnat dedykowany do otoczaków?

Impregnacja otoczaków i innych kamieni ozdobnych

Coraz chętniej do aranżacji ogrodów stosujemy różnorodne gatunki kamieni. Przeważnie stosuje się grysy i otoczaki. Posiadają dużo walorów estetycznych, a dodatkowo odgrywają wiele pożytecznych ról m.in. utrzymują wilgoć w glebie, stałą temperaturę, dzięki czemu w korzystniejszych warunkach mogą rozwijać się korzenie roślin. Dostępne na rynku kamienie mają różne frakcje kruszywa, kształty i kolory, stąd też do zabezpieczenia ich powierzchni konieczny jest odpowiedni impregnat do otoczaków

Problemy związane z zanieczyszczeniami kamieni

Najpoważniejszym zagrożeniem dla odpowiedniego wyglądu kamieni ozdobnych jest woda, która dostaje się do ich struktury i często jest praktycznie nie do usunięcia. Najczęściej wybierane są białe otoczaki, które powstają z marmuru. Ze względu na swoją strukturę są w szczególności podatne na wszelkiego typu zabrudzenia oraz porastanie glonami.Impregnat do otoczaków należy do skutecznych sposobów na uniknięcie negatywnych skutków tych zjawisk.

Środki do zachowania pięknego wyglądu otoczaków

Impregnacja, czyli zabezpieczanie chłonnych powierzchni przed wnikaniem wody oraz zawartych w nich zanieczyszczeń sprawia, że utworzona zostanie hydrofobowa powłoka odporna na opady i trudne warunki atmosferyczne. Impregnat do otoczaków i innych dostępnych na rynku kamieni ozdobnych jest w stanie zahamować rozwój mikroorganizmów, mchów, glonów oraz porostów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *