Kategorie
Czyszczenie Impregnaty Porady

Kiedy należy zastosować impregnat do kamienia?

Specyfika powierzchni kamiennej

Kamień naturalny jest stosowany we wnętrzach, elewacjach oraz tarasach i w ogrodach. Jeśli chcemy, aby zachował odporność na zabrudzenia, to należy zastosować impregnat do kamienia.Powierzchnia tego naturalnego materiału jest chropowata lub często posiada strukturyzowaną powierzchnię, przez co łatwiej pochłania brud i kurzy się. Innym poważnym problemem jest korozja biologiczna, która stanowi główny powód chłonięcia wilgoci przez kamień. 

Jak dopasować rodzaj impregnatu do powierzchni?

Impregnat do kamienia jest ogólnodostępnym produktem, jednak jego prawidłowe dobranie do danej powierzchni wymaga zwrócenia uwagi na kilka czynników. Przede wszystkim istotne jest miejsce, gdzie stosowany jest kamień. Jeśli jest ułożony na zewnątrz lub w wilgotnych pomieszczeniach, to warto go zabezpieczyć silniejszymi środkami. Drugie kryterium to rodzaj kamienia, jedne są bardzo chłonne i do tych w szczególności należy zastosować impregnat do kamienia. Ważne jest też wykończenie powierzchni, szlifowane i gładkie nie wykazują skłonności wchłaniania brudu. Gorzej w przypadku struktury łupanej, groszkowanej.

Gwarancja pewności dobrania impregnatu

W kwestii podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej zastosowania odpowiedniego impregnatu najlepiej poradzić się sprzedawcy lub wykonawcy danej okładziny lub nawierzchni. Często też impregnat do kamienia można zakupić w firmach, które oferują tego typu materiału lub usługi. Na rynku dostępne są też środki uniwersalne do impregnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *