Kategorie
Elewacja Nanoimpregnaty

Nanopowłoki i hydrofobowość –pomysły dla przemysłu i produkcji zaczerpnięte z natury

Hydrofobowością nazywamy skłonność cząsteczek chemiczny do umiejętnego odpychania cząsteczek wody. Taką właściwość nazywana jest niezwiżalnością przez wodę i określana jest w skali kąta zwilżania. Niestety wiele powierzchni nie posiada takiej cechy, stąd pojawiło się zapotrzebowanie na stworzenie powłok hydrofobowych. Jej stworzenie możliwe jest poprzez zastosowanie specjalnych środków, które wykorzystują technologię nanopowłoki. 

Grupa produktów bazująca na nanotechnologii

Nanometr jest to jedna milionowa milimetra, co oznacza jednostkę nie widoczną dla ludzkiego oka. Z drugiej strony zauważalne jest jej działanie, które daje wiele możliwości praktycznego zastosowania w życiu codziennym. Coraz częściej nanopowłoki są wykorzystywane także na skalę masową w przemyśle oraz produkcji. Firmy wypróbowują zalety tej technologii i choć inwestycja w nanopowłoki wydaje się kosztowna, to w perspektywie długoterminowej pozwala na zmniejszenie wydatków.

Preparaty z nanopowłokami oferowane przez producentów

Na polskim rynku działa wielu producentów, które dostarczają w ilościach hurtowych nanopowłoki hydrofobowe. W celu zastosowania ich do zoptymalizowania procesu produkcji każdorazowo warunki cenowe ustalane są indywidualnie. Warto też zaznaczyć, że nanopowłoki przynoszą korzyść dla konsumentów. Przede wszystkim chodzi o szyby, kabiny prysznicowe, okna, okulary czy blaty i wiele innych produktów, które trafiają do klientów końcowych.

Nanopowłoki pozwalające na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej

Hydrofobowość staje się elementem, który wpływa na konkurencyjność niemal w każdej branży. Nanopowłoki przekonują nabywców do zakupu konkretnych produktów z racji wykorzystywania najnowocześniejszych materiałów oraz wielu innowacyjnych funkcjonalności. Właściwości hydrofobowe to przykładowo samoczynne oczyszczanie się, zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia czy porostów. Tym samym nanopowłoki wykorzystane w danym produkcie to gwarancja trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *