Kategorie
Czyszczenie Elewacja Impregnaty

Podstawy czyszczenia i konserwacji elewacji z piaskowca

Piaskowiec kamieniem elewacyjnym

Niski koszt, łatwa obróbka oraz estetyczny wygląd, to wyróżnia piaskowiec spośród pozostałych materiałów, które mogą posłużyć jako materiał do elewacji. Często wykorzystywany jest w przypadku mebli ogrodowych i innych postaci architektonicznych. Z tego też powodu podlega silnemu oddziaływaniu czynników atmosferycznych tj. wilgoci, wiatru czy promieniowania UV. Piaskowiec jest odporny na mróz, wilgotność, zabrudzenia, ale po pewnym czasie bez należytej impregnacji może ulec degradacji. 

Jak konserwować elementy z piaskowca?

Dokładne czyszczenie z brudu i kurzu to podstawa czynność, która wchodzi w skład konserwacji powierzchni wykonanych z piaskowca. Można to wykonać we własnym zakresie, wystarczy zaopatrzyć się w ściereczkę, szczotkę oraz myjkę ciśnieniową. W tym przypadku należy używać wyłącznie wody bez dodatków środków chemicznych. W kwestii intensywniejszych zabrudzeń warto czyszczenie zlecić specjalistycznym firmom, które stosują sprawdzone detergenty do piaskowania oraz polerowania powierzchni.

Impregnacja piaskowca

Nieodłączną częścią konserwacji piaskowca jest jego impregnacja. Za sprawą tego zabiegu możliwe jest zwiększenie odporności na czynniki zewnętrzne. W tym celu należy użyć impregnat do piaskowca, który jest preparatem pozwalającym zahamować rozwój grzybów oraz wnikanie wilgoci w głąb materiału. W zależności od stosowanego środka zabieg należy sukcesywnie powtarzać, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *